FF Studenti, Aktuálně, Konference a přednášky 24. 6. 2023

Výsledky II. kategorie 52. ročníku Dějepisné olympiády

Ve druhé kategorii 52. ročníku Dějepisné olympiády obsadili stupně vítězů z celkových 24 účastníků studenti z Moravy.

Zvítězil Vítek Souchop z EKO gymnázia v Brně, na druhém místě se umístil Ondřej Lešenar z Masarykova gymnázia v Příboře, ve velmi těsném závěsu třetí příčku obsadil Jiří Souchop z brněnského gymnázia na tř. Kpt. Jaroše. Soutěž byla velmi vyrovnaná, o výsledném pořadí rozhodovaly jen drobné rozdíly. Soutěžící nejprve absolvovali náročný test, poté obhajovali své soutěžní práce. Máme radost z vysoké úrovně znalostí, které všichni přítomní prokázali i z kvality soutěžních prací, z nichž mnohé by uspěly i v rámci vysokoškolského studia.
Někteří soutěžící, letošní maturanti, odcházejí studovat na vysoké školy. Dalších ročníků Dějepisné olympiády se proto již nezúčastní. Přejeme jim hodně zdaru v jejich dalším působení. U ostatních doufáme, že je chuť objevovat naši společnou minulost neopustí ani v dalších ročnících. Třeba se za rok v Hradci Králové zase uvidíme.
Výsledkovou listinu ke stažení naleznete zde.

Nabídka sekce: Katedra pomocných věd historických a archivnictví