PdF Zaměstnanci 12. 6. 2020

Pavel Zikl jmenován docentem pro obor Speciální pedagogika

Autor: Petra Kubařová

Rektor Univerzity Karlovy k 1. 5. 2020 jmenoval PhDr. Pavla Zikla, Ph.D., docentem pro obor Speciální pedagogika, a to na základě návrhu Vědecké rady Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

Na této fakultě doc. PhDr. Pavel Zikl, Ph.D., úspěšně obhájil habilitační práci s názvem Motorika dětí s lehkým mentálním postižením.

Docent Zikl se dlouhodobě věnuje problematice mentálního postižení, dále vzdělávání žáků se speciálními potřebami, zejména pak žáků s postižením tělesným mentálním a kombinovaným.

doc. PhDr. Pavel Zikl, Ph.D.

Před nástupem na Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové pracoval deset let jako učitel ve škole pro žáky s více vadami. Na PdF UHK začal působit v roce 2003 a v současné době je ředitelem Ústavu primární a preprimární edukace PdF UHK.  Podílí se na přípravě budoucích učitelek 1. stupně základní školy a učitelek škol mateřských. Ve své pedagogické práci se soustřeďuje na výuku předmětů zaměřených na přípravu studentek pro práci se žáky se speciálními potřebami a také na předměty specializované na jednotlivé druhy postižení (Psychopedie, Somatopedie) nebo možnosti využití terapií. Fungování pedagogické fakulty dobře zná, protože několik let působil v jejím akademickém senátu a také jako proděkan.