UHK Studenti, Aktuálně, Zahraničí, Zaměstnanci 10. 10. 2024

UHK stoupá v žebříčku Times Higher Education World University Rankings 2025

Autor: Matyáš Strnad, OPaK UHK

Univerzita Hradec Králové meziročně stoupla v prestižním žebříčku Times Higher Education World University Rankings (THE WUR) a dosahuje významných pokroků v několika klíčových kategoriích. V letošním hodnocení se UHK umístila v celosvětovém pásmu 1001.–1200. místa (v loňském roce 1201.–1500. pozice) a mezi českými univerzitami jsme na 7. místě z celkem 17 hodnocených institucí.

„Z prokazatelného růstu a zlepšování naší univerzity v mezinárodním srovnání i v rámci České republiky jsme pochopitelně nadšení. Letošní umístění je důkazem výjimečné práce našeho akademického personálu a studujících při posilování excelence UHK. Zároveň ukazuje, že cesta, kterou jsme se vydali, je správná; směřujeme k dalším úspěchům!“ řekla prorektorka pro vědu, výzkum a transfer znalostí Hana Tomášková.

Žebříček Times Higher Education World University Rankings hodnotí univerzity na základě 18 ukazatelů výkonnosti, seskupených do pěti hlavních oblastí: výuka (29,5 %), výzkumné prostředí (29 %), kvalita výzkumu (30 %), internacionalizace (7,5 %) a spolupráce s průmyslem (4 %). Tento žebříček je považován za jedno z nejkomplexnějších a nejdůvěryhodnějších hodnocení vysokoškolských institucí ve světě.

„Náš pokrok ve všech kategoriích až na průmyslovou spolupráci ukazuje na odhodlanost UHK vytvářet silné a dynamické akademické prostředí. Naším cílem je i nadále posouvat hranice a zlepšovat naše globální postavení. Stále máme prostor k růstu a hodláme nadále spolupracovat ve prospěch celého sektoru vysokého školství,“ dodává rektor Jan Kříž.

THE World University Rankings 2025

logo wur 2025