Specifický cíl C2: Bezpečnost distančních forem výuky
Projekt s názvem C2. Bezpečnost distančních forem výuky a číslem NPO_UHK_MSMT‐16601/2022 je realizován jako dílčí část společného projektu ve specifickém cíli C: Společné projekty. Koordinující vysokou školou je České vysoké učení technické.
Anotace
Společný projekt si klade za cíl systematické zajištění komplexní bezpečnosti distančních forem výuky, včetně přímo návazných činností, a to jak z technického, tak i procesního hlediska, na základě již existujících doporučení, standardů, postupů či metodik.
Cíle dílčího projektu UHK:
- Analýza a výběr vhodných komponent kolaborativní platformy, včetně identifikace a posouzení stavu implementace již užívaných řešení pro potřeby zajištění distančního vzdělávání dle již existujících doporučení, standardů či metodik.
- Realizace zvoleného způsobu zabezpečení kolaborativní platformy pro potřeby zajištění distančního vzdělávání a implementace doporučených opatření v nově nasazených i stávajících platformách.
- Zabezpečení procesního a technického provázání distanční formy výuky založené na zvolené kolaborativní platformě na stávající řešení přihlášení (vč. autentizace a autorizace studenta), záznamu o průběhu absolvování předmětu a záznamu výsledků/hodnocení jak k výuce samotné, tak i testům a zkouškám.
- Návrh a validace vhodné formy zabezpečení systémové podpory evidence účastníků distanční formy výuky v rámci zvolené kolaborativní platformy.
- Definice požadavků a doporučení pro zabezpečení přiřazení, přístupu a evidence relevantních studijních materiálů v závislosti na zvoleném předmětu.
- Nastavení procesů bezpečného předávání a dlouhodobého uchovávání studijních dokumentů prostřednictvím zabezpečeného úložiště s cílem eliminace systémových rizik a působení nežádoucích vnějších vlivů.
- Zajištění řízení přístupu ke studijním dokumentům, jejich verzování a evidence změn, včetně sběru a uchovávání auditních záznamů.
- Analýza řešení a postupů integrace vhodných metod pro ověřování identity a monitoring průběhu online zkoušek, včetně SZZ (např. proctoring).
O specifickém cíli podrobněji informuje Výzva k předkládání návrhů projektů v rámci Národního plánu obnovy pro oblast vysokých škol pro roky 2022-2024.
Zapojené součásti
- Rektorát
Rozpočet
1 000 000,00 Kč bez DPH
Datum zahájení
1. 4. 2022
Datum ukončení
30. 6. 2024
Kontaktní osoba
Nabídka sekce: Národní plán obnovy 2022-2024