FF Aktuálně 28. 6. 2024

Cena děkana 2023 má dva laureáty

Při slavnostních promocích absolventů FF UHK, které se konaly 27. června 2024, byly rozdány také Ceny děkana FF UHK za nejlepší závěrečnou práci obhájenou v roce 2023. Ocenění si odnesli Bc. Pavel Anděl a Bc. Matěj Knittel.

Bc. et Bc. Pavel Anděl byl nominován za svou bakalářskou práci s názvem Příručka genetické genealogie pro profesionální historiky. Práci, kterou vedla dr. Martina Bolom Kotari, úspěšně obhájil na Katedře pomocných věd historických a archivnictví. Plánováno je též publikování daného textu. Bc. Anděl pokračuje na naší fakultě v navazujícím magisterském studiu.

Druhým oceněným se stal Bc. Matěj Knittel, jenž je absolventem Katedry sociologie FF UHK. Nominován do soutěže byl za svou bakalářskou práci Idoly chlapců - středoškoláků na Instagramu a jejich vliv na chování této skupiny, kterou vedla dr. Nina Fárová. Bc. Knittel aktuálně studuje na PdF UHK.

Oba laureáti Ceny děkana obdrželi diplom, věcné dary a finanční odměnu. Celkem bylo v letošním roce nominováno šest závěrečných prací ze tří kateder, z toho jedna diplomová a pět bakalářských. V hodnotící komisi pod vedením předsedy dr. Jana Květiny zasedli dr. Klára Brožovičová, dr. Jiří Hutečka a dr. Iva Svačinová.

Název práce

Pracoviště

Vedoucí práce / Oponent

Mgr. Jakub Benko

Pelclovy Geschichte der Deutschen und ihrer Sprache in Böhmen v kontextu české historiografie (český překlad s historickým komentářem)

KPVHA

doc. PhDr. Mgr. Jakub Zouhar, Ph.D./Mgr. Jindřich Kolda, Ph.D.

Bc. Miroslav Sodomka

Jana Floriána Hammerschmidta Historia civitatis dotalis Alto-Mutae

KPVHA

doc. PhDr. Mgr. Jakub Zouhar, Ph.D./Mgr. Michaela Falátková, Ph.D.

Bc. et Bc. Pavel Anděl

Příručka genetické genealogie pro profesionální historiky

Mgr. Martina Bolom Kotari, Ph.D./Martin Kotačka

Bc. Anežka Dvořáková

Eutanazie a asistované sebeusmrcení: otázka legalizace v ČR

KFSV

Mgr. et Mgr. Michal Rigel, Ph.D./Mgr. Petra Chudárková

Bc. Jan Kučinka

Etické aspekty stoicismu a kynismu v dnešním světě

KFSV

Mgr. Marie Hrdá, Ph.D./doc. Mgr. Jaroslav Daneš, Ph.D.

Bc. Matěj Knittel

KSOC

Mgr. Nina Fárová, Ph.D./ Mgr. Andrea Bělehradová, Ph.D.

Vítězům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu.