FF Aktuálně 16. 9. 2022

Další ročník virtuální letní školy uvítal nové zahraniční studenty

Autor: Josef Ležák,Tomáš Vodička

Po loňském úspěchu našeho přípravného kurzu češtiny pro nově přijíždějící zahraniční studenty se rozhodla FF UHK i v letošním roce uspořádat svojí letní školu v online podobě.

Primární náplní letní školy je tedy výuka základů českého jazyka, nicméně během jednotlivých hodin nejsou studenti ochuzeni ani o znalosti dalších českých reálií jakými jsou například geografie, kultura, či politický systém. Kurz je přitom dedikován studentům, kteří jsou již v době průběhu přijatí ke studiu na FF UHK v nadcházejícím semestru. Díky tomu výuka všem účastníkům napomáhá se jednoduchou formou připravit na svůj pobyt zde v České Republice a snižuje tak riziko kulturního šoku při jejich příjezdu. Tuto možnost ocenili bezpochyby nejen studenti z evropských států jako například Španělsko, Turecko či Ukrajina, ale také ze států Afriky, konkrétně Ghany a Zambie. Opomenout nesmíme ani nám geograficky nejvzdálenější region Latinské Ameriky, který reprezentovali zástupci Mexika, Peru, Kolumbie a Brazílie. Přes desítku úspěšných absolventů nemusí těšit jenom jejich nabyté znalosti, ale také 3 kredity, které získali již před samotným příjezdem.

Pevně doufáme, že účastníci nezavrší svoje studium češtiny společně s koncem naší letní školy, ale že je tento kurz proběhnuvší na přelomu srpna a září namotivoval i dále rozvíjet svoje jazykové schopnosti. Toho mohou koneckonců dosáhnout nejen skrze komunikaci s rodilými mluvčími, ale také pokud si zapíšou pokročilejší úroveň češtiny, jejíž výuku naše fakulta taktéž v nabídce.