FF Aktuálně 23. 7. 2020

FF UHK přivítala návštěvu z University of Bayreuth

V pondělí 13.července přijal děkan Filozofické fakulty UHK návštěvu z University of Bayreuth. Do Hradce přijeli zástupci joint degree programu EIMAS (European Interdisciplinary Master African Studies - Franz Kogelmann a Mirjam Straßer.

UHK je v programu EIMAS zapojená díky svému jedinečnému studijního programu „Politologie – africká studia“ jako tzv. associated partner. Ten se sice nepodílí na výuce povinných kurzů, ale realizuje aktivity s programem spojené, a to především pro studenty, kteří se u nás mohou zapojit do výzkumu či strávit zde poslední semestr v rámci svého studia.

„Na schůzce jsme diskutovali o možnostech, čím konkrétně můžeme přispět k tomuto zajímavému evropskému programu a jak do aktivit s ním spojených zapojit co nejvíce i naše studenty afrických studií. Tato schůzka je pro mě dalším důkazem, že naše africká studia si zdárně budují renomé i na evropské úrovni,“ okomentoval jednání děkan FF UHK Jan Prouza.