FF Aktuálně 22. 7. 2020

Katedra politologie obdržela více než stovku knih od diplomata Jaroslava Olšy

Autor: Iva Petrusová

Katedra politologie dostala vskutku štědrý dárek! Diplomat a spisovatel Jaroslav Olša, který působil jako velvyslanec např. v Zimbabwe, na Filipínách nebo v Jižní Koreji se totiž rozhodl darovat UHK přes stovku knih s africkou tématikou.

Jedná se především o politické dějiny, konflikty, kulturu či osobnosti africké politiky, což jistě ocení nejen studenti politologie a darované knihy tak budou brzy k zapůjčení v naší knihovně.

Afrika je velkým koníčkem pana Olši a kromě působení na dnes již neexistující ambasádě v Zimbabwe je s ní spjat také například skrze koordinaci humanitární pomoci do Rwandy a Ugandy po rwandské genocidě.

V současné době je Jaroslav Olša konzulem ČR v Los Angeles a rád by ve Spojených státech pomohl vyjednat nová partnerství pro naši univerzitu. S sebou si odvezl mimo jiné časopisy Modern Africa, které katedra politologie vydává a také naši ročenku - Rok (s) UHK