FF Aktuálně 15. 12. 2021

Katedra sociologie prezentovala výsledky výzkumu virtuálních mobilit na FF

V zimním semestru minulého akademického roku, tedy v době, kdy virtuálně probíhal téměř veškerý veřejný sociální život, realizovala FF UHK 45 virtuálních anglických odborných kurzů. Zkušenosti a hodnocení z perspektivy studentů i akademiků zkoumali dr. Tlčimuková, dr. Joukl a dr. Vítková prostřednictvím dotazníkových šetření i hloubkových rozhovorů.

Jaké kompetence učitelé vnímali jako nedostatečné a jak lépe zajistit zázemí pro výuku? Jak překonat obtíže v interakcích a komunikaci daných online prostředím? S jakými technickými překážkami a naopak přednostmi lze v online výuce počítat? Na jakých faktorech záviselo, zda studenti kurz hodnotili jako obohacující?

Zjištění i otázky, které s potenciálem virtuálních mobilit zůstávají otevřené, byly prezentovány 23. 11. 2021 v rámci závěrečného setkání Centrálního rozvojového projektu zaměřeného na problematiku virtuálních mobilit.