FF Aktuálně 5. 2. 2020

Mezinárodní rada FF UHK projednala řadu témat

Mezinárodní rada (International Advisory Board) se na půdě Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové sešla v termínu od 29. 1. do 31. 1. 2020. Jednání se zúčastnili nejvyšší představitelé UHK, FF UHK a šest členů rady.

„Mezinárodní rada je složena z předních kapacit ve svých oborech a bylo proto velice inspirativní diskutovat s nimi o problémech, výzvách, ale také o úspěších a příležitostech, které před naší fakultou stojí. Z našeho třídenního zasedání si odnáším jednak celou řadu velmi zajímavých možností, jak např. ještě posílit mezinárodní dopad našich vědeckých výsledků či jak přilákat větší počet studentů, a to jak tuzemských, tak i těch zahraničních. Krom toho si však odnáším i velmi dobrý pocit, že v některých našich aktivitách vysoce převyšujeme standardy tradičních a celosvětově respektovaných univerzit v západní Evropě či v USA, i když operujeme s nesouměřitelně menšími prostředky,“ okomentoval jednání děkan Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové dr. Jan Prouza.

Členy IAB Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové jsou Thomas R. Rocek, Thomas Aigner, Mark Risjord, Étienne Boisserie, Dieter Norbert Plehwe a Hans-Jørgen Wallin Weihe.