FF Aktuálně 6. 3. 2020

Mimořádné karanténní opatření pro občany ČR po návratu z Italské republiky

Vážené studentky, vážení studenti,

dnes v odpoledních hodinách vydalo Ministerstvo zdravotnictví České republiky opatření pro osoby vracející se z území Itálie.

Vyplývá z něho, mimo jiné, že všichni studenti a zaměstnanci UHK, kteří navštívili území Itálie a od 7. března 2020 se z Itálie vrací, mají kontaktovat vzdáleným způsobem svého obvodního lékaře, který rozhodne o jejich karanténě.

Upozorňuji, že za nedodržení tohoto opatření hrozí pokuta až 3 mil. Kč. V případě Univerzity Hradec Králové uvádíme tyto pokyny v platnost již od dnešního dne, tedy 6. března 2020. Pokud se Vás toto opatření týká, sdělte tuto skutečnost telefonicky či elektronickou cestou také na studijní oddělení svojí fakulty.

Studenti ubytovaní na Vysokoškolských kolejí UHK navíc tuto informaci neprodleně sdělí elektronickou formou na koleje@uhk.cz.

Apeluji na Vás, abyste v případě, že se Vás toto opatření týká, pro kontakt s pracovišti UHK využívali pouze elektronickou formu komunikace, bez fyzického kontaktu.

Děkuji všem za pochopení a respektování výše uvedených skutečností.

V úctě

Kamil Kuča