FF Konference a přednášky 26. 9. 2022

Na Hradeckých dnech sociální práce se řešil udržitelný rozvoj

Autor: Tomáš Vodička

Ústav sociální práce Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové uspořádal 19. ročník mezinárodní konference Hradecké dny sociální práce. Tentokrát s podtitulem Udržitelný rozvoj v současných přístupech sociální práce. Konference byla pořádána pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a záštitou rektora UHK prof. Ing. Kamila Kuči, Ph.D

Setkání odborníků na sociální práci se uskutečnilo ve dnech 15. a 16. září 2022 v Objektu společné výuky Univerzity Hradec Králové. Po slavnostním zahájení pronesl prof. Malcolm Payne, autor významných knih o teoriích a metodách sociální práce, hlavní referát.  První den konference pokračoval jednáními ve specializovaných sekcích a zakončen byl společenským večerem.

Páteční program pokračoval dalšími jednáními v sekcích a program doplnila doprovodná konference s názvem "Využití prvků umělé inteligence při poskytování odborného sociálního poradenství a možnosti aplikace nových technologií v oblasti sociální práce".