FF Aktuálně 20. 4. 2021

Příměstský tábor se bohužel neuskuteční ani v roce 2021

Velmi úspěšný a oblíbený příměstský tábor, který v minulých letech pořádala Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové, se bohužel ani letos neuskuteční.

Důvody, proč fakulta tábor letos organizovat nebude, jsou stále stejné. Hlavním problémem je současná pandemická situace. "Stále jsme bohužel v situaci, kdy nevíme, co bude za pár týdnů, natož měsíců. Asi všichni doufáme, že se naše životy vrátí co nejdříve do normálu a budeme se brzy zase setkávat bez nejrůznějších omezení. Připravovat tábor v této nejisté době by ale bylo velmi složité, a proto jsme se rozhodli ho pro letošní rok neorganizovat," řekl Jan Prouza, děkan FF UHK.

Současná výjimečná situace ale není jedinou zásadní komplikací. Naše "mateřská" budova B na náměstí Svobody momentálně prochází rekonstrukcí, která by měla být hotová v dubnu příštího roku. "Tábor by se musel uskutečnit v našem provizorním sídle – budově E v ulici Víta Nejedlého, což by nebylo ideální. Těšíme se, že děti přivítáme ve zcela nové budově v centru města v roce 2022," uzavřel Jan Prouza.