FF Aktuálně 22. 4. 2020

Přípravný kurz pro uchazeče o studium sociologie se uskutečnil v online formě

V pátek 17. dubna se uskutečnil přípravný kurz pro uchazeče o studium sociologie. Kvůli současným opatřením ale uchazeči neseděli v učebně v prostorách fakulty.

Přípravným kurzem, který se uskutečnil formou skupinového videohovoru, uchazeče provázeli vedoucí Katedry sociologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové dr. Miroslav Joukl a tajemnice katedry dr. Lucie Vítková. „Nejprve jsme váhali, zda přípravný kurz v nestandardních podmínkách zvládneme. Společné úsilí všech, kteří akci zajišťovali nebo se na ní podíleli ale přineslo skvělý výsledek,“ uvedl vedoucí Katedry sociologie FF UHK dr. Miroslav Joukl.

Na 26 uchazečů o studium sociologie čekal pestrý program. Byla jim např. představena katedra, zkusili si vzorový přijímací test, vyslechli si přednášku dr. Niny Fárové k sociologii genderu nebo se od absolventa sociologie na FF UHK Jana Buriance dozvěděli o možnostech uplatnění. „Program jsme měli připravený ještě před nouzovým stavem a nemuseli jsme jej ani příliš měnit. Velmi nás potěšila zpětná vazba od uchazečů, jejich otázky i poděkování na závěr,“ dodal dr. Joukl.

Aktivita je součástí projektu "Strategický rozvoj Univerzity Hradec Králové", reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002427