Projektové setkání SSHTeaching21+
Ve čtvrtek 7. dubna Filozofická fakulta přivítala kolegy z Univerzity Adama Mickiewicze (Polsko) a Univerzity Konštantína Filozofa v Nitře (Slovensko), aby prodiskutovali aktuální stav společně řešeného Erasmus+ projektu SSHTeaching21+. Celodenní schůzka představovala pro účastníky vůbec první možnost setkání ve fyzické podobě.
Přestože projekt nesoucí název "Erasmus+ Enhancing Quality Teaching of Humanities and Social Sciences in Higher Education for 21+" (SSHTeaching21+) odstartoval již v listopadu 2021, mezinárodní tým se kvůli předchozím opatřením souvisejícím s šířením COVID-19 zatím neměl šanci fyzicky setkat na jednom místě. Naštěstí to konečně umožnila zlepšující se pandemická situace.
Účastníky byli zástupci vedení projektu z jednotlivých zapojených institucích, jejichž cílem je zajistit bezproblémovou realizaci projektu. Všechny zúčastněné strany v průběhu setkání prezentovaly svůj dosavadní pokrok v rámci vytváření projektových výstupů a následně vyjádřily případné potřeby týkající se další spolupráce. Nejdůležitějším bodem byla kontrola harmonogram projektu a identifikace případných časových odchylek od původního plánu. Dobrou zprávou je, že se momentálně nepředpokládají žádné radikální změny oproti původně stanovenému harmonogramu.
Primárním zaměřením projektu je zkvalitnění výuky humanitních a společenských věd na vysokoškolské úrovni, čehož by mělo být dosaženo vytvořením brožury nesoucí název "Teaching SSH for 21+" a z ní vystupujícím e-learningem. Před samotnou tvorbou příručky je však třeba vytvořit dva předcházející výstupy, ze kterých následně bude zmíněná brožura čerpat potřebná data. Očekává se, že jak "Hloubková analýza psychosociálních aspektů", tak "Analýza interkulturní dimenze", budou moci poskytnout potřebné informace do konce tohoto roku.
Závěrečná část setkání byla věnována diskuzi o konkrétní podobě aktivit plánovaných v polské Poznani, které představují příležitost pro příští projektové setkání plánované na září tohoto roku.