FF Aktuálně 31. 3. 2020

S výrobou “Hradeckých štítů“ pomáhají i odborníci a studenti z FF

Autor: Tomáš Vodička,

Na výrobě provizorních ochranných štítů pro lékaře, zdravotníky nebo třeba pracovníky v sociálních službách, která začala v uplynulých dnech, se významně podílí i odborníci a studenti z FF UHK.

Do výroby “Hradeckých štítů“ se zapojila např. Katedra pomocných věd historických a archivnictví, která přispěla odbornými, technicky zaměřenými pracovníky, kteří se významně podílí na provozu nejen 3D tiskáren, ale i celého procesu kompletování a koordinace výroby a exportu.

„S těmito aktivitami nám jsou nápomocni různí dobrovolníci, v předních řadách studenti prezenčního i kombinovaného studia oboru Počítačová podpora v archivnictví. Pozadu v tomto nicméně nezůstávají ani klasičtí archiváři či studenti oboru Historické vědy,“ upřesnila tajemnice Katedry pomocných věd historických a archivnictví Klára Rybenská.

Dobrovolníci, kteří chtějí s 3D tiskem štítů jakkoli pomoci, jsou vřele vítáni a mohou se hlásit prostřednictvím nově zřízených webových stánek www.hradectisknestity.cz.

Foto: Jan Drašnar