FF Aktuálně 31. 10. 2022

Studenti archeologie již po páté pasovali své nové spolužáky

Autor: Matouš Holas

Ve čtvrtek 27. října se v prostorech pevnosti Josefov uskutečnil 5. ročník pasování nových studentu prvního ročníku oboru archeologie Filozofické fakulty Univerzity v Hradci Králové.

Členové studentského klubu v čele s vedením klubu (předseda V. Vojtěch, místopředsedkyně B. Fohlová a pokladník P.Feist) tak zajistili a zorganizovali program pro své nové spolužáky, kteří byli po absolvování připravených disciplín pasování keltským bojovníkem, tedy vedoucím katedry archeologie R. Thérem, do stavu studentů archeologie.

Členové klubu tak slavili i půlkulaté výročí od prvních ročníku pasování, které se v letech 2018 a 2019 odehrály na Šrámkově statku v Pileticích. Od roku 2020 se pasování přesunulo do malebných prostorů barokní pevnosti v Josefově, konkrétně do prostorů Umělecké kolonie v Bastionu IV

Vedení Umělecké kolonie tak zasluhuje od studentů velký dík za poskytnutí těchto prostorů, které jsou pro tento druh společenské akce jako stvořené. Doufáme rovněž, že se s kamarády, spolužáky a kolegy budeme i nadále shledávat vždy na sklonku října u této příležitosti pasování nových studentů prvních ročníků bakalářského i magisterského oboru archeologie.