FF Aktuálně, Zaměstnanci 18. 9. 2024

Studenti prvních ročníků se seznámili s fakultou a jejími možnostmi

V úterý 17. září 2024 se v aule Univerzity Hradec Králové uskutečnila historicky první úvodní přednáška určená studentům prvních ročníků. Hlavním účelem akce bylo přivítat nové členy fakulty a poskytnout jim užitečné informace, které jim usnadní začátek studia na fakultě.

Program zahájil děkan Filozofické fakulty UHK Jan Prouza, který studentům představil organizační strukturu univerzity i samotné fakulty. Následovalo představení Centra služeb, které poskytuje podporu v různých oblastech studentského života. Důležitým bodem byla prezentace zahraničního oddělení, které studentům nabízí široké možnosti výjezdů do zahraničí v rámci studijních programů nebo pracovních stáží.

Účastníci se také dozvěděli o aktivitách UHK Pointu, zahrnující služby Augustina, Kariérního centra i psychologické podpory. Během akce dostali studenti příležitost poznat i studentské spolky fakulty, které jim otevírají dveře k aktivnímu zapojení do dění na univerzitě a mimo ni. Závěrečná část programu pak přiblížila, co vše se na fakultě děje a nabídla konkrétní způsoby, jak se mohou studenti do fakultního života zapojit.

Tato první akce svého druhu organizovaná Filozofickou fakultou UHK přinesla prvákům cenné informace o životě na fakultě a možnostech, které mají k dispozici, aby svůj čas na univerzitě prožili naplno. Všem studentům prvního ročníku přejeme hodně štěstí a těšíme se na společnou cestu!