FF Studenti 2. 12. 2019

Studentky a studenti učitelství dějepisu se zúčastnili workshopu docenta Kratochvíla

Ve čtvrtek 28. listopadu se v učebně C7 studentky a studenti učitelství dějepisu aktivně podíleli na workshopu doc. PaedDr. Viliama Kratochvíla, Ph.D.

Přední evropský didaktik dějepisu docent Viliam Kratochvíl studentkám a studentům poutavým způsobem představil vlastní pojetí didaktiky dějepisu, které aktuálně veřejnosti předkládá v knize „Metafora stromu jako model didaktiky dějepisu“ (2019). Docent Kratochvíl působí od roku 1989 na Katedře všeobecných dějin Filozofické fakulty UK v Bratislavě. Ve vědeckovýzkumné činnosti se Viliam Kratochvíl věnuje problematice moderních vyučovacích metod a tvorbě analyticky pojatých učebnic dějepisu pro základní i střední školy.  Od roku 1992 spolupracuje s Ústavem Georga Eckerta pro mezinárodní výzkum učebnic v Braunschweigu v Německu. Je členem Mezinárodní společností pro didaktiku dějepisu se sídlem v Norimberku.

Téměř pětihodinový workshop, v němž byla intenzivní pozornost věnována práci se školními historickými prameny, se setkal s velkým ohlasem studentek, studentů i akademických pracovníků FF UHK.