FF Aktuálně 23. 9. 2020

Studentská archeologická konference se uskutečnila již popáté

V polovině měsíce září se uskutečnil pátý ročník Studentské archeologické konference, která se pravidelně koná na půdě Univerzity Hradec Králové. Letošní ročník byl věnovaný 15. výročí Katedry archeologie na FF UHK.

Konferenci zahájil vedoucí katedry archeologie dr. Richard Thér. Rozsah následně přednášených příspěvků byl široký, cílem bylo přiblížit aktuální archeologická témata z různých období.

Konference se letos dělila na dvě části. V první části vystoupili se svými příspěvky studující, další část vedli absolventi, kteří přinesli zajímavé příběhy z doby svých studií a pohovořili o svých úspěších po získání titulu. V závěru k účastníkům pohovořil zakladatel Katedry archeologie FF UHK dr. Radomír Tichý.

Během konference byly účastníkům promítány dokumenty o plavbách Monoxylon I a II. a vzpomínkové fotografie z provedených studentských výzkumů a praxí.