FF Aktuálně 1. 7. 2020

Uchazečky a uchazeči o studium archeologie absolvovali jednodenní vyrovnávací kurz

Autor: Tomáš Vodička

V sobotu 27. června se uskutečnil jednodenní vyrovnávací kurz pro uchazeče o studium bakalářského studijního programu Archeologie na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové.

Kurz začal ráno prohlídkou laboratoří katedry archeologie a poté následoval odjezd do Archeoparku Všestary, kde na uchazeče čekalo šest přednášek, které byly rozděleny na akademickou a studentskou sekci.

Akademická sekce

• Expedice Monoxylon a počátky námořní plavby ve východním Středomoří (doc. R. Tichý)
  • Výzkum středověku a novověku na Katedře archeologie FF UHK (dr. P. Hejhal – dr. P. Drnovský)
  • Svět vládců doby železné (dr. T. Mangel)
  • Jak se v pravěku vypalovala keramika (dr. R. Thér)

Studentská sekce

• Mimostudijní aktivity Katedry archeologie FF UHK (Mgr. M. Holas)
  • Moderní postupy v dokumentaci archeologických památek (dr. Š. Kravciv)

Celý jednodenní kurz zakončila ukázka archeologické terénní prospekce.

Aktivita je součástí projektu "Strategický rozvoj Univerzity Hradec Králové", reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002427.