FF Aktuálně, Zaměstnanci, Konference a přednášky 24. 5. 2024

Úspěšné završení aktivit v rámci projektu Erasmus+ KA2 SSHTeaching21 v Hradci Králové

Na FF UHK proběhlo od 15. do 17. května poslední kolo aktivit v rámci Erasmus+ KA2 projektu SSHTeaching21, který se blíží ke svému závěru v říjnu tohoto roku. Akce byly rozděleny na dvě hlavní události – mezinárodní konferenci a tzv. Learning Teaching Training Activity (LTTA).

Mezinárodní konference se zaměřila na odborníky a zájemce nejen z dalších institucí z České republiky ale i ze zahraničí. Ti se mohli na akci připojit jak virtuálně, tak především i fyzicky. Během konference tak měli účastníci možnost setkat se a sdílet své zkušenosti a poznatky na diskutovaná témata. Mimo to byl představen projekt v jehož rámci se akce uskutečnila a v neposlední řadě i jeho dosavadní a stále vznikající výstupy.

LTTA byla specificky určena pro členy tří partnerských univerzit zapojených do projektu. Konkrétně se jedná o Adam Mickiewicz University in Poznań (Polsko), Univerzitu Konštantína Filozofa (Slovensko) a naši Univerzitu Hradec Králové. Z každé instituce se akce účastnilo až 10 kolegů, přičemž jedním z nich byl vždy student doktorského studia. Tato událost, která spočívala v sérii školení a workshopů byla zaměřena na posílení kompetencí a dovedností účastníků, a to především v oblasti pedagogiky, ale také výzkumu nebo mezinárodní spolupráce. Podobně jako u konference, i zde měli účastníci dostatek prostoru pro diskuzi, což přispělo k posílení vazeb mezi univerzitami.

Obě akce poskytly příležitost nejen k odborným diskuzím napříč různými tématy, ale také k neformálním setkáním v rámci volnočasového programu. Účastníci měli možnost se zapojit do různorodých workshopů, prohlédnout si zajímavá místa Hradce Králové a též nechyběla volná zábava ve formě stolního tenisu a jiných aktivit. Tento program tak umožnil účastníkům navázání nových spoluprací a kontaktů.

Rádi bychom poděkovali všem řečníkům, kteří se podíleli na obou akcích, za jejich příspěvky a ochotu sdílet své znalosti a zkušenosti a samozřejmě všem účastníkům ať už těm fyzickým tak těm, kteří se k nám připojili online.

Pro více informací o projektu a jeho výstupech navštivte naši stránku: www.uhk.cz/sshteaching21

Tato akce byla součástí projektu "Enhancing Quality Teaching of Humanities and Social Sciences in Higher Education for 21+" (2021-1-CZ01-KA220-HED-000031122), který získal finanční podporu od Evropské komise.