V broumovském klášteře se uskutečnil další ročník Letní školy filosofie UHK
Ve dnech od 6. do 8. září se uskutečnil již čtvrtý ročník Letní školy filosofie UHK. V tradičních prostorách kláštera Broumov se v rámci hlavního programu každý den konaly dopolední a odpolední přednáškové bloky.
Letošní ročník zahájila panelová diskuse s názvem Rusko v perspektivě v čele s hlavními hosty – novinářem Liborem Dvořákem a publicistou Alexejem Kelinem. Diskutovalo se o historii a současné dynamice česko-ruských vztahů.
"Účastníci mohli dále navštívit celkem 13 přednášek pokrývající aktuální filozofická a společenskovědní témata, ale i příspěvky spadající do oblasti historie, politologie či religionistiky," uvedl jeden z organizátorů LŠF Petr Matějíček. Mezi přednášejícími se na letní škole představili mimo jiné Václav Bělohradský (Přežije demokracie antropocén?), Ivana Karásková (Evropsko-čínské vztahy ve světle propagandy a dezinformací), Tomáš Nejeschleba (Tadeáš Hájek z Hájku (1525-1600), polyhistor pozdní renesance), Zora Hesová (Islámské myšlení mezi paradigmaty), Tomáš Hejduk (Protestující, reflektující a tvůrčí disent) a další.
"Studentům maturitních ročníků byl ve spolupráci s Gymnáziem Broumov věnován jeden z dopoledních přednáškových bloků pod vedením Ivo Pezlara a Jana Černého, který byl tematicky zaměřený na problematiku filosofie videoher a původu filosofického zkoumání," uzavřel Matějíček.