FF Aktuálně 23. 4. 2021

Změna pravidel přijímacího řízení a podmínek pro přijetí ke studiu na Filozofickou fakultu UHK na akademický rok 2021/2022

Výnos děkana FF UHK č. 12/2021 ze dne 23. dubna 2021 mění pravidla přijímacích zkoušek pro bakalářské a navazující magisterské studijní programy a obory. Důvodem změny pravidel přijímacího řízení a podmínek pro přijetí ke studiu na FF UHK na akademický rok 2021/2022 je současná epidemická situace.

Zrušení přijímacích zkoušek u některých studijních programů

Výnosem děkana č. 12/2021 se ruší přijímací zkouška v rámci přijímacího řízení pro následující bakalářské a navazující magisterské studijní obory a programy FF UHK pro prezenční i kombinované formy studia v akademickém roce 2021/2022:

• B7105 Historické vědy, obor Prezentace a ochrana kulturního dědictví
  • B0314A250008 Sociologie
  • B0222A120001 Historické vědy
  • B6701 Politologie, obor Politologie
  • B0223A100009 Filozofie a společenské vědy
  • B0222A120009 Archeologie
  • N0223A100001 Filozofie
  • N0222A120001 Historie
  • N6701 Politologie, obor Africká studia
  • N6701 Politologie, obor Latinskoamerická studia

Změna pravidel přijímacího řízení u některých studijních programů

B0114A120001 Historie se zaměřením na vzdělávání

Přijímací řízení probíhá formou písemné zkoušky, která vzhledem k vývoji současné epidemické situace bude realizována online formou. Uchazeči budou o konkrétním způsobu realizace přijímací zkoušky včas informováni.

B0114A100001 Společenské vědy se zaměřením na vzdělávání

B0923P240001 Sociální práce

Přijímací řízení probíhá formou písemné zkoušky, která podle vývoje současné epidemické situace bude realizována prezenční nebo online formou. Uchazeči budou o zvoleném způsobu včas informováni.

N7109 Archeologie, obor Archeologie

Podmínkou přijetí je ukončené vysokoškolské vzdělání v bakalářském, příp. magisterském stupni studia a úspěšné splnění podmínek přijímacího řízení. Přijímací zkouška probíhá formou pohovoru s přijímací komisí, realizovaného buď distanční formou (online videokonference), nebo prezenční formou. Obsahem zkoušky jsou odborné znalosti uchazeče získané během předchozího vysokoškolského studia (max. 40 bodů). Dále probíhá rozprava nad předmětem již obhájené, či odevzdané bakalářské práce (max. 30 bodů). V případě již obhájené práce je nutné výtisk práce předložit nejpozději 7 dní před pohovorem v elektronické podobě. V poslední části je diskutováno nad tématem a záměry magisterské diplomové práce (max. 30 bodů). Uchazeč může zvolit podle svého uvážení možnost konat buď distanční přijímací zkoušku, nebo prezenční přijímací zkoušku. Kontaktní osobou pro zaslání podkladů pro přijímací řízení a volbu formy konání přijímací zkoušky je za pracoviště Mgr. Jakub Citterbard (jakub.citterbard@uhk.cz).

N0222A120031 Pomocné vědy historické a archivnictví

Uchazeči o studium v programu jsou přijímáni na základě výsledků přijímací zkoušky. Přijímací zkouška proběhne formou on-line videohovoru, který se zaměří zejména na předpoklady uchazeče pro studium (dosavadní výzkum, resp. téma bakalářské práce, popř. další působení na poli historických věd a archivnictví) a představení uchazečova badatelského tématu (tj. tématu zamýšlené absolventské práce, stavu poznání v oblasti výzkumu, dostupnosti pramenného materiálu, hlavní literatury). Odkaz na on-line schůzku bude uchazečům zaslán emailem. Uchazeči, kteří obhájili bakalářskou nebo diplomovou práci, předloží ji nejpozději 14 dní před pohovorem v elektronické podobě (na adresu jakub.zouhar@uhk.cz). Přijímací zkouška z cizích jazyků se nekoná, avšak pro úspěšné zvládnutí studia je třeba, aby byl posluchač schopen aktivně užívat anglický jazyk a měl předpoklady pro pramenné studium v jazycích, které se historicky v českých zemích používaly (němčina, latina).

Podrobnosti naleznete přímo ve Výnosu děkana FF UHK č. 12/2021!