Workshop pro učitele

  • FakultaFilozofická fakulta
  • Zahájení28. 11. 2024 15:00

Mediální labyrint aneb jak se nenechat nachytat v současném mediálním světě – interaktivní workshop zaměřený na mediální vzdělávání

  • Datum: čtvrtek 28. listopadu 2024
  • Čas: 15:00 – 17:30
  • Místo: Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové, náměstí Svobody 331/2, učebna BSM4 
                 
    Možnost účasti online
  • Deadline přihlášek: 12. listopadu 2024
  • Cena: zdarma
  • Workshop je určen pro vyučující na SŠ a ZŠ
  • Účastníci workshopu mají nárok na vystavění osvědčení o absolvování.
  • Pro účast prosím vyplňte přihlášku níže. 
  • Akce se uskuteční v rámci projektu Budoucí učitelé: Zvyšování kvality přípravy a implementace systémových změn ve výuce na Univerzitě Hradec Králové, registrační číslo CZ.02.02.XX/00/23_019/0008431

 

Anotace workshopu:

Zveme Vás na workshop Mediální labyrint aneb jak se nenechat nachytat v současném mediálním světě, jehož cílem je seznámit pedagogické pracovníky a studenty s metodikou využití dokumentárního filmu a audiovizuálních materiálů ve výuce. 

V praxi si vyzkoušíte některé aktivity do hodin a budete mít příležitost vyslechnout a zároveň sdílet své zkušenosti s výukou s audiovizuálními materiály. Workshop se konkrétně zaměří na posílení mediální gramotnosti a kritického myšlení u účastníků. Cílem je získat povědomí o dezinformačních webech působících v České republice a rozvíjet schopnost citlivě rozpoznávat manipulativní techniky. Účastníci se seznámí s konceptem trollingu jako nástroje propagandy a projdou základními kroky vzniku mediálních sdělení – od redakční porady až po výsledný produkt. Zároveň bude představeno fungování redakcí v televizním a tištěném médiu s důrazem na rozdíly mezi veřejnoprávními a soukromými médii a jejich vliv na tvorbu sdělení. Workshop je určen pro všechny, kdo chtějí lépe porozumět současné mediální scéně a vyhnout se dezinformacím.

Seminář bude veden zkušeným lektorem s vlastní pedagogickou zkušeností s využitím dokumentárního filmu ve výuce napříč předměty a je určen těm, kteří už naše materiály používají, ale i vyučujícím, kteří se chtějí s metodikou JSNS (Jeden svět na školách) teprve seznámit.

 

 

Lektor

Jakub Hromas

Po dokončení studia na Teologické fakultě v roce 2013 nastoupil Jakub Hromas na učitelskou dráhu na ZŠ Chvaly. Na Univerzitě Karlově vystudoval Psychosociální studia v kombinaci s teologií a filozofií, což mu poskytlo pevný základ pro práci s dětmi i dospělými. V roce 2017 si rozšířil vzdělání na Pedagogické fakultě a začal působit jako metodik primární prevence. V letech 2018–2019 absolvoval specializační studium zaměřené na prevenci rizikového chování ve školách. Má za sebou řadu odborných kurzů, například zpětné vazby a kritického myšlení. Od roku 2023 spolupracuje jako lektor s organizací JSNS (Jeden svět na školách), kde předává své zkušenosti dalším pedagogům. Ve své práci se zaměřuje na rozvoj kritického myšlení a podporu růstu u dětí i dospělých, kladouc důraz na důvěru a otevřenost v bezpečném prostředí.

Přihláška

Na workshop se již není možné hlásit! (Deadline přihlašování 12.11.2024)

*Odesláním přihlášky souhlasím se zpracováním osobních údajů a pořízením fotografií/screenshotů během akce. Pořadatel akce je oprávněn tyto materiály následně používat pro další propagační účely Didaktického centra FF UHK.