FF Studenti, Aktuálně, Absolventi 1. 8. 2023

Státní oblastní archiv v Praze hledá pracovníka badatelny

Předpokládaná náplň práce:
- samostatně i ve spolupráci s ostatními zaměstnanci zajišťovat provoz badatelny.
a) registrace badatelů, vyřizování badatelských žádanek, výdej
a příjem archiválií badatelům ke studiu, kontrola archiválií, tj. foliace a pseudonymizace;
b) poskytování základních informací badatelům o provozu badatelny a podmínkách studia;
c) pořizování kopií a reprodukcí archiválií;
d) příprava a zakládání archiválií pro badatele.

Pracovní pozice je obzvláště vhodná pro vysokoškolské studenty posledních ročníků archivnictví, historie nebo jiného příbuzného oboru, případně jako startovací pozice v archivu (práce v mladém kolektivu, získání přehledu o deponovaných archiváliích v typickém státním oblastním archivu a získání praxe v aplikaci zákona o archivnictví a spisové službě a přidružených vyhlášek do běžné praxe apod.)
Jedná se o práci na plný úvazek v 9. platové třídě, kterou ale lze po dohodě kombinovat se studiem. Místo výkonu práce – centrála Státního oblastního archivu v Praze, Archivní 4/2257, Praha 4. Pracovní poměr na dobu určitou (záskok za RD).
Nástup od 1. října 2023 nebo dle dohody.
Strukturovaný životopis zasílejte na e-mail martin.sovak@soapraha.cz do 1. září 2023.
Vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru.
Bližší informace u vedoucího badatelny M. Sováka (+420 739 505 706, +420 974 847 265).

Typ Název Datum Velikost

Státní oblastní archiv v Praze hledá pracovníka badatelny - 2023