FF Aktuálně, Věda a výzkum, Studenti 18. 5. 2024

Začátkem týdne se uskutečnil už XIX. ročník doktorandské Konference České, slovenské a československé dějiny 20. století

V tomto týdnu mimo jiné proběhl i XIX. ročník doktorandské Konference České, slovenské a československé dějiny 20. století. Ve dnech 13. a 14. května Historický ústav FF UHK ve spolupráci s Muzeum východních Čech v Hradci Králové opět přivítal mladé badatele a badatelky, kteří si připravili bohatý program plný různorodých příspěvků.
Konference byla rozdělena do několika tematických bloků, které zahrnovaly politické, hospodářské a sociální dějiny, ale i oblasti bližší historiografii a teorii historické vědy. Hodnocení zajišťovali garanti z českých a slovenských univerzit a vědeckých pracovišť.
Děkujeme všem účastníkům za inspirativní prezentace a diskuse!
Těšíme se na další, jubilejní ročník a nové obohacující setkání.