FF Studenti, Věda a výzkum, Aktuálně 22. 6. 2021

Studijní pobyt v Broumově

Minulý týden se studenti technicky i humanitně zaměřených oborů KPVHA mohli zúčastnit intenzivního studijního workshopu v Broumově.

Jako každý rok i letos studenty čekal bohatý program v podobě tematicky zaměřených přednášek našich akademiků a odborníků ze zahraničí. Pobyt studentům ozvláštnil digitalizační workshop, který je vždy koncipován jinak. Letos si studenti vyzkoušeli práci přímo v terénu při digitalizaci historických objektů. Mohli tak zakusit, s čím se běžně profesionálové potýkají.
Tentokrát jsme vyjížděli digitalizovat boží muka nejen v Broumově, ale i v jeho okolí. K digitalizaci bylo využito hned několik zajímavých metod a postupů, třeba 3D skener Artec Leo, který mohou studenti znát z digitální laboratoře, nebo digitalizace pomocí fotogrammetrie, kde výborně posloužil dron.
Digitalizace prostřednictvím profesionálních zařízení probíhala nejen pod taktovkou našich akademiků, ale především studentů. Díky doktorandce Mgr. Barboře Borůvkové a studentovi prvního ročníku bakalářské počítačové podpory Danielu Benešovi postupně vznikají modely historických objektů, jenž poslouží k propagaci turismu na broumovsku.

Foto: Daniel Beneš

Nabídka sekce: Katedra pomocných věd historických a archivnictví