FF Studenti, Věda a výzkum, Aktuálně, Zaměstnanci, Konference a přednášky 25. 9. 2023

Vernisáž výstavy Křinice/Weckersdorf: Hledání zaniklé paměti Broumovska

V pátek 22. 9. se v Městské knihovně v Broumově uskutečnila vernisáž výstavy Křinice/Weckersdorf: Hledání zaniklé paměti Broumovska.

Jedná se o jeden z výstupů stejnojmenného projektu, na němž od loňského podzimu pracují naši tři studenti Matěj Ježek (DHV), Tomáš Pechánek (PVHA) a Miloslav Sodomka (HV). V jeho rámci mapují poválečnou historii obce, sbírají vzpomínky pamětníků, hmotné, obrazové a písemné prameny, které postupně zpřístupňují všem Křiničákům. A to nejen těm současným, českým, ale i původním německým obyvatelům a jejich potomkům. Právě zástupci někdejší německém komunity z Broumovska tvořili významný díl návštěvníků vernisáže. Projekt financovaný z Česko-německého fondu budoucnosti běží pod hlavičkou spolku Time Machine Česko s metodologickou supervizí KPVHA. V Broumově bude výstava k vidění do konce října, pak se přesune do Křinic a následně její německá mutace do Bavorska.

Nabídka sekce: Katedra pomocných věd historických a archivnictví