FF Aktuálně, Konference a přednášky 24. 6. 2023

Vítězky 52. ročníku Dějepisné olympiády v I. kategorii

V první kategorii soutěžilo v celostátním kole celkem 27 žáků, žákyň, studentů a studentek ze základních škol a nižších ročníků gymnázií.

Soutěž ovládly dívky, talentované mladé historičky. Zvítězila Natálie Rulfová z Gymnázia Opatov v Praze 4. Na druhém místě se umístila Mariana Mohelská ze ZŠ Zbýšov, na třetím pak v těsném závěsu Ela Doležalová z Gymnázia v Pardubicích. Vítězkám srdečně blahopřejeme a doufáme, že si své zaujetí pro historii udrží i do budoucna.
Velký zájem a nadšení pro objevování minulosti však projevili všichni soutěžící. Předvedli velmi kvalitní výkony jak v soutěžním testu, tak při přípravě i obhajobě soutěžních prací. Doufáme, že s mnohými z letošních účastníků se nevidíme naposledy.
Výsledky I. kategorie ke stažení na tomto odkaze.

Nabídka sekce: Katedra pomocných věd historických a archivnictví