PřF Koronavirus 15. 4. 2021

Osobní přítomnost studentů na UHK od 19. 4. 2021

S postupným rozvolňováním vzhledem k epidemické situaci v zemi je možné, že vybraným skupinám studentů bude v souvislosti s plněním studijních povinností umožněn vstup do budov UHK. O tomto budete případně s dostatečným předstihem informováni jednotlivými součástmi naší univerzity.

V této souvislosti Univerzita Hradec Králové přijímá pravidla pro pohyb studujících na budovách UHK.

Od 19. dubna 2021 je osobní přítomnost studujících na UHK možná pouze tehdy, pokud při vstupu do univerzitních prostor předloží (stačí textu SMS zprávy) negativní a ne více než 7 dní starý výsledek:

• RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, nebo
  • POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2, který byl proveden poskytovatelem zdravotních služeb.

V případě, že se studující neprokáže recepčním negativním výsledkem před vstupem do budov UHK, nebude mu umožněn vstup.

Negativním výsledkem testu se nemusí prokazovat studující, kteří:

• prodělali laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u nich doba izolace (min. 14 dní ode dne odběru prvního pozitivního testu), nejeví žádné příznaky onemocnění covid-19, a od prvního pozitivního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní (tuto skutečnost doloží alespoň formou sms potvrzující pozitivní test),
  • mají vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění covid-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dnů, studující nejeví žádné příznaky onemocnění covid-19.

Za tímto účelem je studujícím umožněno využívat kapacity odběrového místa ze strany společnosti Scimed Biotechnologies, a to v prostorách parkoviště v univerzitním kampusu Na Soutoku. Na toto testování je třeba se předem zaregistrovat. Registrace

• Testování je ale možné podstoupit u jakéhokoliv dalšího poskytovatele zdravotních služeb.

Nabídka sekce: Koronavirus