Národní plán obnovy 2023-2025

Univerzita Hradec Králové uspěla s projektem č. NPO_UHK_MSMT-2121/2024-4 ve Výzvě k předkládání žádostí o podporu projektů v rámci plánu RePowerEU Národního plánu obnovy, Komponenty 7.4 „Adaptace školských programů – Podpora zelených dovedností a udržitelnosti na vysokých školách. Cílem je naplnění stanovených milníků v reformě 7.4 a podpořit revize stávajících studijních programů s cílem zařadit do nich témata zelené transformace nebo vzniku nových studijních programů a kurzů celoživotního vzdělávání, jejichž absolventi budou vybaveni znalostmi zeleného vzdělávání a tím kvalifikovanou pracovní silou v dynamicky se rozvíjejících oborech souvisejících s ekologickou transformací.

Název projektu
Podpora zelených dovedností a udržitelnosti na UHK

Registrační číslo
NPO_UHK_MSMT-2121/2024-4

Anotace
Cílem projektu zaměřeného na podporu zelených dovedností a udržitelnosti na VŠ je tvorba nově akreditovaného studijního programu, nových/inovovaných předmětů, kurzu CŽV, strategie udržitelnosti a zelené transformace, navázání strategických partnerství.

Klíčové aktivity projektu

KA1: Nově akreditované studijní programy

KA2: Tvorba nových/inovovaných předmětů ve studijních programech

KA3: Kurzy CŽV

KA4: Strategie udržitelnosti a zelené transformace

KA5: Strategická partnerství

Zapojené součásti

Rektorát

Pedagogická fakulta

Fakulta informatiky a managementu

Filozofická fakulta

Přírodovědecká fakulta

Řešitel za UHK
Mgr. Michal Strobach, Ph.D.

Rozpočet
31 338 000 Kč bez DPH