PřF Studenti, Tiskové zprávy, Aktuálně, Zaměstnanci, Akademický senát 15. 5. 2024

Kandidátkou na funkci děkanky PřF UHK byla zvolena bioložka Alena Myslivcová Fučíková

Akademický senát Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové dnes zvolil kandidátku na funkci děkanky pro volební období 2024–2028. Stala se jí RNDr. Alena Myslivcová Fučíková, Ph.D., která ve svém programu klade důraz na transparentní vedení, rozvoj studijních programů a podporu vědy a výzkumu. Její ambice sahají také k posílení role fakulty v oblasti udržitelného rozvoje a environmentální odpovědnosti.

Současný děkan, fyzik Jan Kříž, odchází po pěti letech z funkce děkana Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové (PřF UHK), protože byl zvolen kandidátem na funkci rektora. „Mám skutečně upřímnou radost, že AS PřF UHK zvolil za příští děkanku PřF právě Dr. Myslivcovou Fučíkovou. Především v posledních dvou letech ukázala celé UHK, že se nebojí velkých výzev. Myslím, že naše fakulta potřebuje čerstvý vítr a nové nápady k dalšímu směřování. Všechno toto osobnost Aleny přislibuje. Z jejího volebního programu, který je psán od srdce, čiší jasná chuť společnými silami celé PřF překonávat současné nelehké problémy,“ vyjadřuje své nadšení Jan Kříž.

RNDr. Myslivcová Fučíková, Ph.D. je připravena zhostit se role děkanky s vizí dynamického rozvoje a inovace.

Jsem velice ráda, že jsem dostala důvěru fakulty a mohu v následujících letech pomoci k jejímu dalšímu rozvoji. Těším se, je to krásná výzva.

Alena Myslivcová Fučíková

zvolená kandidátka na funkci děkanky PřF UHK

„Věřím tomu, že se mnoho věcí, které jsem ve svém volebním programu měla, podaří. Těším se na spolupráci s kolegy a doufám, že po čtyřech letech bude PřF UHK fakultou silnou, hrdou, otevřenou a studujícími vyhledávanou ještě více, než tomu bylo doposud.“ dodává nově zvolená kandidátka na funkci děkanky PřF UHK.

RNDr. Alena Myslivcová Fučíková, Ph.D. *1983

Absolvovala studium biochemie na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové a doktorské studium molekulární patologie na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany. Vedle vedení Oddělení experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Hradec Králové zastává i pozici proděkanky pro strategii, rozvoj a legislativu. Od roku 2022 je zároveň členkou poradního orgánu rektora v oblasti udržitelnosti. Specializuje se na hmotnostní spektrometrii proteinů a výzkum mikroplastů. Ve volném čase se věnuje lezení na skalách a volejbalu.