PřF Aktuálně 29. 8. 2024

Letní škola na PřF UHK opět sklidila úspěch

Letní škola na Přírodovědecké fakultě Univerzity Hradec Králové se konala od 10. července do 10. srpna 2024 a nabídla zahraničním studentům výjimečnou příležitost obohatit své vzdělání ve třech různých oborech. Účastníci si mohli vybrat mezi programy zaměřenými na aplikovanou biologii, kybernetické systémy nebo toxikologii, přičemž každý z těchto programů kombinoval teoretickou výuku s praktickými semináři.

Během letní školy se studenti kromě studia zúčastnili také exkurzí po České republice, které jim přiblížily místní kulturu a historii. Tyto výlety, vedené zkušenými studenty, zahrnovaly návštěvy významných kulturních a přírodních památek a poskytly účastníkům možnost poznat zemi i mimo akademické prostředí.

Atmosféra na fakultě byla velmi přátelská a otevřená. Jak uvedl jeden ze studentů: „Učitelé byli velmi milí a ochotní, vždy připraveni pomoci a zodpovědět naše dotazy.“

Závěrem letní školy bylo slavnostní předávání certifikátů, které symbolicky uzavřelo měsíc plný učení a nových zkušeností. Tento akt byl zakončen společenským setkáním, kde si studenti a učitelé neformálně popovídali o uplynulých týdnech.

Letní škola 2024 byla pro všechny zúčastněné obdobím akademického rozvoje, osobního růstu a mezinárodní spolupráce. Studenti odjížděli s novými znalostmi a zkušenostmi, které jistě využijí ve svém dalším studiu a profesním životě.