PřF23. 11. 2018

Náboj Junior 2018 znovu přivedl na PřF děti se zájmem o fyziku a matematiku

Na PřF UHK se po roce znovu sešly čtyřčlenné týmy žáků druhého stupně a víceletých gymnázií, aby poměřily své síly v řešení matematicko-fyzkálních úloh.

Soutěž Náboj Junior 2018 pořádá v České republice každoročně Matematicko-fyzikální fakulta UK. Probíhá současně na mnoha místech v České rapublice a v ten samý den a hodinu i na Slovensku a Polsku, kde organizaci zajišťuje Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislvě a Jagellonská univerzita v Krakově. Soutěžící pak v přímém přenosu mohou sledovat průběžné pořadí napříč všemi státy, na jednotlivých místech se pak klání vyhodnocuje zvlášť.

Během 120 minut se tak letos 23. listopadu 2018 na PřF utkalo 8 týmů z vychodočeských gymnázií. Na prvních třech příčkách se nakonec umístily následující týmy ve složení:

Gymnázium, Pulická 779, Dobruška (28 bodů)
Slavomír Bílek, Vít Janeček, Jakub Gerža, Zbyněk Volf

Gymnázium Fr. M. Pelcla, Hrdinů odboje 36, Rychnov nad Kněžnou (28 bodů)
Kateřina Holečková, František Linhart, Veronika Novotná, Lukáš Šafránek

Gymnázium, SOŠ, SOU a VOŠ, Husova 1414, Hořice (22 bodů)
Jakub Melnyk, Josef Šlechta, Václav Němeček, Amálie Vrbatová

Všem soutěžícím gratulujeme!