Informatika se zaměřením na vzdělávání
- Typ studia: Bakalářské
- Forma studia: Prezenční
- Doba studia: 3 roky
- Vyučovací jazyk: Čeština
Na stránce najdete
Popis studia
Předkládané bakalářské studium je základem pro pokračování v navazujícím magisterském studiu Učitelství informatiky pro střední školy, resp. Učitelství pro 2. stupeň základní školy - informatika. Proto je nutné, aby studenti již v průběhu bakalářského studia získali dostatečně hluboké teoretické znalostí a praktické dovednosti, které budou v budoucnu schopni rozšiřovat a na nich stavět. Hlavním cílem oboru je rozvíjet schopnost studentů pronikat do podstaty probírané látky, samostatně nastudovat novou látku, srozumitelně předávat získané poznatky ostatním. Předměty v každém semestru pokrývají oblasti týkající se teoretické informatiky, algoritmů a programování, SW a HW. Vzájemně se prolínají a na sebe navazují, a to jak „do šířky“, tj. v rámci téhož semestru, tak „do hloubky“, tj. v rámci semestrů.
Dostupné kombinace
Dvouoborové studium
Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání
Biologie se zaměřením na vzdělávání
Český jazyk a literatura se zaměřením na vzdělávání
Etická výchova se zaměřením na vzdělávání
Francouzský jazyk se zaměřením na vzdělávání
Fyzika se zaměřením na vzdělávání
Historie se zaměřením na vzdělávání (maior/minor)
Hudební kultura se zaměřením na vzdělávání
Chemie se zaměřením na vzdělávání
Matematika se zaměřením na vzdělávání
Německý jazyk se zaměřením na vzdělávání
Ruský jazyk se zaměřením na vzdělávání
Společenské vědy se zaměřením na vzdělávání (maior/minor)
Tělesná výchova se zaměřením na vzdělávání
Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání
Základy techniky se zaměřením na vzdělávání
Profil uchazeče
Předpokladem je absolvování střední školy, nejlépe gymnázia nebo SOŠ technického či přírodovědného zaměření.
Profil absolventa
Absolvent tohoto oboru bude schopen rozvíjet získané teoretické poznatky a praktické dovednosti a využívat je v praxi. Uplatní je zejména při pokračování v magisterském studiu Učitelství informatiky a především pak ve své profesi učitele informatiky. Získané znalostí a dovednosti může absolvent zúročit i v případě, že se rozhodne své studium ukončit bakalářským stupněm (lektor školící informatické znalosti a dovednosti apod.). Může je využít i jako základ pro studium jiného („neučitelského“) magisterské studia zaměřeného do oblasti informatiky.
Přijímací řízení
Přijímací zkoušky se nekonají, uchazeči o studium informatiky vyplní známky za 1. až 3. ročník SŠ (za obě pololetí) z informatiky a z matematiky do příslušných kolonek ve své e-přihlášce. V případě, že má uchazeč v daném pololetí na vysvědčení uvedenu známku z několika předmětů v rámci daného oboru (např. informatika) vypočte aritmetický průměr ze všech těchto "oborových" předmětů, výsledek zaokrouhlí na celé číslo a takto vypočtenou známku zadá do příslušného políčka v e-přihlášce.
Pro ověření výsledků předchozího studia zároveň nahrají uchazeči do své e-přihlášky na adrese https://stag.uhk.cz/portal/studium/uchazec/eprihlaska.html
katalogový list nebo vysvědčení z 1. až 3. ročníku SŠ, popř. potvrzení o účasti v informatických soutěžích.
Body v přijímacím řízení získá uchazeč za studijní výsledky z informatiky a matematiky (až 186 bodů). Za účast v informatických soutěžích (soutěže v programování, SOČ v oboru informatika) lze získat dalších až 14 bodů.
Minimální hranice úspěšnosti
155Maximální celkové hodnocení
200Doporučená literatura
Navrátil P.: S počítačem nejen k maturitě 1.díl, Computer Media, 2009 Navrátil P.: S počítačem nejen k maturitě 2. díl, Computer Media, 2009 Další obdobné učebnice
Předpokládaný počet přijímaných
60
Akreditace
Do 27. 2. 2029Kontakt
Romana Pracná, email: romana.pracna@uhk.cz, tel.: 493 332 761
Nabídka sekce: Přijímací zkoušky